Aan alle managers met groeipijn

Laat ons maar lekker klein blijven. Ik zie het zaakvoerders van kleine bedrijven vaak hardop denken. Misschien deel jij die mening, maar droom je toch van meer. Of wil je al een tijdje de sprong  wagen, maar twijfel je over hoe je dat het best aanpakt.

Doe zelf eens de test met de bedrijvendatabase van Trends. Kies er een activiteit of sector uit en klik op Zoeken. Het resultaat?  Een hele waslijst.  Filter nu op bedrijfsgrootte – laten we zeggen twintig medewerkers of meer. Veel blijft er niet meer over van die lange lijst.Hoe komt dat toch? Waarom is België het kmo-land bij uitstek? Waaraan ligt het dat we niet vaker de ambitie hebben om een bedrijf uit te bouwen? Aan een gebrek aan ondernemingszin in elk geval niet. Want anders zou er geen sprake zijn van al die een- en tweemanszaken.


Belgische bescheidenheid

Misschien is het een kwestie van cultuur – die typische Belgische bescheidenheid, weet je wel. Is het daarom dat zoveel mooie en goed gerunde bedrijven liever klein blijven? Dat kleinschalige, daar is uiteraard niks mis mee. Maar ik vind het vaak zo’n zonde dat ze die volgende stap niet zetten.

 Of misschien voelen veel ondernemers zich niet klaar voor die volgende stap. Omdat ze vrezen dat ze te weinig knowhow hebben. Want een bedrijf uitbouwen, dat is niet zo vanzelfsprekend.  

Going 4 Growth

Ergens hoop ik dat dit bij velen de reden is. Omdat je hier, in tegenstelling tot die goed ingebakken bescheidenheid, makkelijker iets aan kan doen. En uiteraard speelt automatisatie een belangrijke rol in elk bedrijf dat wil groeien. En natuurlijk vind ik dat bedrijfssoftware een absolute vereiste is. Maar ik weet ook dat een groeistrategie meer is dan het juiste ERP-pakket.

Daarom zetten wij van AFAS onze schouders onder het managementprogramma Going 4 Growth. In deze businessopleiding krijg jij de nodige tools aangereikt om jouw bedrijf te laten groeien. Op het programma: sessies over leiderschap, trends en innovatie. Strategisch en quality management. Met als einddoel het uitwerken en implementeren van een competitieve groeistrategie.

Zelf ben ik gastdocent van de sessie over Quality Management. Daarin geven we het antwoord op de vraag Wat is kwaliteit? Of beter:  Wanneer lever je kwaliteit? 

Want hoe simpel die vraag ook lijkt, het antwoord is dat niet. Hoe maak je zoiets meetbaar? Welke normen leg je op aan je product of dienst? Want als je wil groeien, moet je kwantificeren. Zodat het niet alleen voor jou, maar voor al jouw werknemers – ook de nieuwe! – duidelijk is wanneer jullie goed werk leveren.  En wanneer niet.

Groeien kan je leren

Heb jij die ambitie om met jouw bedrijf door te groeien? Wij helpen je je organisatie en processen te structureren. Te denken in standaarden, je doelstellingen scherp te stellen en meetbaar te maken. Klaar om beter te ondernemen?